jak sme se potkali ... (část třetí)

14. ledna 2009 v 18:07 | myself |  stories
čtěte


jakmile jsem za sebou zavřela dveře, uslyšela jsem, jak šla babička před dům. vykoukla jsem z okna a viděla svou matku.

moje matka je už dlouho na útěku. když mi bylo pět, odešla z domu s nějakým cizím mužem. ukázalo se že je to "nějaký šatný muž" jak to řekl táta. já si myslím že je to drogový dealer. avypadá to že se do toho mamka nějak zapletla. neviděla jsem jo do svých šestnácti. neobtěžovala se ani o sobě dát nějak vědět. a teď vidím před babiččiným barákem. ediným místem, kde ji nikdo neudá. v místě jejího domova. a teď i mého domova.

zahlédla jsem jak jí babička dávala nějaké peníze. pak něco říkala a ukázala prstem na mé okno. rychle jsem se schovala za roh tak, abych na ně pořád viděla. mamka se podívala do okna a nesouhlasně zakroutila hlavou. pak se rozloučily a mamka odešla.

nechápala jsem to. evidentně o mě babča něco říkala. to znamená že o mě věděla. to mě ani nechtěla vidět? po tolika letech? nemá mě ráda? copak semudělala něco špatně? vždyť je to moje vlastní matka.

slzy se mi hrnuly do očí tak rychle, jako matka před 11-ti lety odešla z domu. nevadilo mi to. nechala jsem je ať si tečou. schoulila jsem se na posteli do klubíčka. s velkým zděšením jsem otevřela oči. musela jsem usnout. rychle jsem se podívala na hodiny. sakra půl třetí. za půl hodiny přijde Mike a jeho teta. musela jsem se připravit. rychle jsem vyskočila z postele a šla si opláchnout obličej, převléct se. sešla jsem dolů do kuchyně kde už voněla káva. "dáš si s námi kávu nebo chceš čaj?" zeptala se babička. podívala se na mě a usmála se. "myslím že by mi káva bodla. děkuju" usmála jsem se a šla jí pomoct.

pokračování příště ...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 suSHen_Qua suSHen_Qua | Web | 14. ledna 2009 v 18:55 | Reagovat

hezky!!! To se ti povedlo

2 M.A.K.I.T.A.-SB M.A.K.I.T.A.-SB | Web | 14. ledna 2009 v 20:52 | Reagovat

tak už tě mám přespanou a jdu číst:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.